Nem mindenkinek van pénze drága riasztórendszerre, de számukra is van megoldás.
A bűnözők egyik kedvelt "célcsoportja" a védekezésre kevésbé képes nyugdíjasok köre, akik általában nem engedhetik meg maguknak, hogy otthonukat méregdrága biztonsági rendszerrel védjék a nem kívánt látogatók ellen (megjegyezzük, hogy egy-egy betöréskor sokszor százezer forintokat tulajdonítanak el tőlük, amit betegségre, temetésre tettek félre, tehát úgy is mondhatnánk, hogy nem engedik meg maguknak a számukra különösen ajánlott lakásriasztó rendszert).
Pénz nélkül, odafigyeléssel is megelőzhetők azonban a bűncselekmények jelentős része, vannak olyan bűnözői magatartásformák, amelyekre az idős embereknek figyelniük kell.
Az idős embereket gyakran otthonukban lopják meg, csapják be, s sajnos az is előfordul, hogy egy egyszerű vagyon elleni bűncselekmény csap át erőszakos, agresszív rablásba. Kellő gyanakvással azonban a bűncselekmények jelentős része megelőzhető.
- A legfontosabb tanács, hogy óvakodjanak az idegenektől, ne engedjék be őket a lakásunka!
- Nézzen ki az ablakon vagy kémlelő nyíláson, hogy fel tudja mérni a bejelentkezőt, győződjön meg arról ajtónyitás előtt, hogy be van-e akasztva a biztonsági lánc, amely védelmet ad.
- Ha mégis beengedik a látogatót, lehetőleg legyen valaki a közelben, egy szomszéd, egy rokon.
- Ha a hívatlan vendég belépett a lakásba, egy pillanatra se hagyják felügyelet nélkül! Amennyiben kellő határozottsággal lépnek fel ellene, meghátrál és távozni fog.
- Az idegenektől, főleg ha hatósági személynek, szolgáltató képviselőjének mondják magukat, kérjék el az igazolványukat, azonosításuk végett hívják fel az intézményt, melyre hivatkozik. A cégek valódi munkatársai fényképes azonosító kártyával rendelkeznek,, melyet intézkedésük során felmutatnak, ellenben csaló szélhámos legtöbbször nem rendelkezik ilyen okmánnyal (ha igen, telefonálásunkkal elijesztjük). Valódi munkatársak megértik a helyzetet, az időveszteség minimális.
- Fontos megjegyezni, hogy a szolgáltatók nem térítenek vissza készpénzben túlfizetést, ha valaki ilyen mesével próbál bejutni Önhöz, ne engedje be, azonnal hívja a rendőrséget!
Az éjszaka leple alatt támadó bűnözők arra számítanak, hogy a védtelen sértett nem fog tudni segítséget hívni.
A kiszolgáltatottság csökkentése érdekében a bűnmegelőzési szakemberek különféle technikai eszközöket ajánlanak.
A legegyszerűbb ezek közül a vezeték nélküli kapucsengő, amely "SOS szomszédhívó"-ként funkcionál. A készülék két részből áll, egy kisméretű nyomógombbal ellátott adóegységből, valamint egy falra szerelhető vevőből. Vészhelyzet esetén az adóegység gombját lenyomva a hatótávolságon belül lévő vevőegység ébresztésre alkalmas hangjelzést bocsát ki, ily módon jelezve a közelbe lakó szomszédnak, aki segítséget tud hívni, illetve megzavarhatja az elkövetőt.
Legbiztonságosabb megoldás a lakásriasztó beszerelése, távfelügyeleti rendszerbe csatlakoztatva.
Kérjen segítséget.
Tanácsadás: e-tanácsadás
Elérhetőség: kapcsolat
www.eriaszto.hu, DSC riasztóbolt